MARIUSZ PRZYBYLSKI – TRANSPLANTACJA

transplantacja okladka

Mariusz Przybylski, jeden z czołowych polskich projektantów, którego kreacje noszą największe polskie gwiazdy , proponuje nam zupełnie nowe spojrzenie na recykling używanej odzieży. Projekt TRANSPLANTACJA to współpraca Mariusz Przybylskiego z firmą VIVE Textile Recycling, która ma na celu zbliżenie światów wysokiej mody oraz używanych ubrań.

TRANSPLANTACJA stanowi pewnego rodzaju manifest, który widoczny jest w sztuce tworzonej przez artystów na całym świecie. Mariusz Przybylski i firma VIVA Textile Recycling są pionierami tego typu projektów w Polsce, gdzie do tej pory określenie odzież używana miało wydźwięk negatywny. Nowy trend pozwala nam dostrzec wyjątkowość w przedmiotach, które nie są już nikomu potrzebne i wydobyć z nich ukryte piękno.

Jak mówi sam projektant, wspólnym mianownikiem wszystkich sylwetek, stworzonych na potrzeby TRANSPLANTACJI jest pragnienie przedłużenia modowego życia odzieży używanej, poprzez wykorzystanie wybranych jej elementów na potrzeby tzw. mody wysokiej. To kolekcja z przeszłością, ale w pełni nowa i nowoczesna.

Premierowa prezentacja luksusowej kolekcji odbyła się w 29 października Warszawie. Obecnie wystawę podziwiać można do 17 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

Wernisaż wystawy miał miejsce w dniu 19 marca od spotkania z projektantem, który przybliżył wszystkim zebranym ideę TRANSPLANTACJI oraz odpowiedział na zadawane mu pytania. Było nam niezwykle miło spotkać się z Panem Mariuszem osobiście i zamienić z nim kilka słów.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wernisażu oraz procesu tworzenia tej niezwykłej kolekcji.

Źródła zdjęć:

Opera i Filharmonia Podlaska , Mariusz Przybylski 

transplantacja (1) transplantacja (2) transplantacja (3) transplantacja (4) transplantacja (6) transplantacja (5) transplantacja (7) transplantacja (8) transplantacja (11) transplantacja (10) transplantacja (12)