Produkcja sukienek w Szwalni Manufaktura

FUKSJA OKLADKA

Wraz z coraz cieplejszą pogodą za oknem, spływa do nas coraz więcej zamówień na rzeczy letnie, a w szczególności na sukienki.

W związku z tym, że bardzo trudno jest przedstawić standardową ofertę na produkcję sukienek, poniżej zamieszczamy garść informacji, które być może okażą się przydatne przed złożeniem zamówienia w Szwalni Manufaktura.

1616c16b

Sukienki wyceniamy na podstawie przedstawionego zdjęcia, projektu, lub dokumentacji techniczno-technologicznej. Najbardziej rzetelną wycenę stworzymy jednak na podstawie otrzymanego do wglądu modelu, dlatego warto jest wysłać jedną sztukę do obejrzenia przez technologa.

W wycenie ujmujemy również koszt wykonania szablonu bazowego, stopniowania szablonu oraz odszycia prototypu. Jeżeli posiadają Państwo opracowane i wypróbowane szablony oraz odszyty prototyp, koszty te zostaną pominięte przy wycenie. W takim wypadku produkcja będzie bazować na dostarczonym prototypie.

Minimalna ilość w zamówieniu sukienek to 50 sztuk z modelu. Przez model rozumiemy sukienkę w  jednym kolorze, o tym samym fasonie. W obrębie modelu występuje pełna rozmiarówka, rozłożona w ten sposób, aby na rozmiar przypadało minimum 5 sztuk.

Prosimy mieć na uwadze fakt, że im większa jest produkcja, tym mniejsze będą koszty jednostkowe produktów. W produkcji odzieży występują pewne koszty stałe (np. krojenie), które rozkładamy na cenę jednostkową gotowego produktu. Oszczędniej jest zatem skroić 200 sztuk zamiast 20. Granica opłacalności krojenia zaczyna się od 50 sztuk z modelu. Złożenie zamówienia poniżej tej granicy jest możliwe, jednak należy liczyć się z wysokimi kosztami jednostkowymi.

Szyjemy zarówno z materiałów powierzonych przez Klienta, jak również dostarczonych przez nas. We własnym zakresie jesteśmy  w stanie dobrać zamki kryte, nici oraz podszewkę. Pozostałe elementy, które wpływają na charakter i styl sukienki, zazwyczaj dostarczają Klienci. Jesteśmy w stanie zamówić lub zlecić produkcję praktycznie każdego rodzaju spersonalizowanego dodatku (np. spersonalizowany napis na guzikach), jednak pole do popisu otwiera się wyłącznie przy największych zamówieniach. Jest to uwarunkowane wysokimi zamówieniami minimalnymi u większości producentów.