TOMASZ OSSOLIŃSKI I JEGO „BUKOVINA”

blog2

Tomasz Ossoliński znany jest przede wszystkim z projektowania mody męskiej. Jego nienaganny warsztat oraz wyczucie smaku zachwycają już od ponad dwóch dekad, a sam projektant rok po roku udowadnia nam, że jeszcze nie widzieliśmy pełnej krasy jego możliwości.

W miniony weekend miała miejsce premiera najnowszej kolekcji wiosna-lato o urokliwej nazwie „Bukovina”. Inspiracją do stworzenia kolekcji była Bukowina Tatrzańska, gdzie projektant wyjechał w poszukiwaniu relaksu. Na miejscu oczarowały go piękne krajobrazy ostrych szczytów Tatr na tle zamglonego nieba, a także spokój, jaki panował w małej miejscowości.

blog3

 

Kolekcja SS16 „Bukovina” utrzymana jest w zimnych odcieniach ziemi. Dominują tu szarości, czernie, biele, z nieczęstymi akcentami bordo. Na potrzeby kolekcji wyprodukowano także specjalną tkaninę, której motywem głównym jest fotografia autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Wśród pozostałych zaprezentowanych tkanin znajdziemy zwiewne jedwabie, kunsztowne wełny wykończone delikatnymi, rozświetlającymi aplikacjami.

blog1

„Bukovina” to linia wyjątkowa. Tomasz Ossoliński po raz pierwszy w swej karierze zaprezentował większość sylwetek kobiecych, a nie jak dotąd – męskich. Pomysł ten podyktowany został rosnącymi potrzebami na ubrania dla kobiet.

blog4

Jednak żaden pokaz nie będzie wydawał się magiczny bez odpowiedniej oprawy. Muzykę na ten wieczór skomponował Daniel Bloom, kompozytor muzyki filmowej. Melodia nawiązująca do klimatu gór bez wątpienia wprowadziła publiczność w wyjątkowy nastrój. Nie bez znaczenia jest również miejsce. Pokaz odbył się na trybunach toru wyścigów konnych pod Warszawą. Nad wybiegiem padała marznąca mżawka, a w powietrzu unosiły się kłęby mgły, które dopełniały całości scenografii.

blog5

Doskonałą recenzję pokazu autorstwa znanego dziennikarza i felietonisty, Michała Zaczyńskiego, znajdziemy na stronie www.michalzaczynski.com.

Images via: Marek Makowski (party.pl/viva/tomasz-ossolinski-pokaz-kolekcji-jesien-zima-2015-16-20143-r3/)