TOP 5: Polskie blogi modowe

OKL

Obserwując trendy w sieci oraz blogosferze, można stwierdzić, że obecnie jedną z najbardziej popularnych kategorii blogów są te o tematyce fashion – tworzone przez setki tysięcy dziewczyn na całym świecie, które kochają modę i chcą dzielić się swoim stylem z innymi. Przeglądając tego typu strony możemy śledzić najnowsze trendy i zawsze być na bieżąco z wszelkimi modowymi nowinkami. Sfera blogów fashion dynamicznie rozwija się także w Polsce, dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking najbardziej wpływowych blogerek modowych w naszym kraju. Z góry zaznaczamy, że jest to ranking całkowicie subiektywny, oparty na naszych własnych kryteriach oceny :)

1. Julia Kuczyńska  – maffashion.pl

maffashion

Zdecydowanie najpopularniejsza blogerka modowa w Polsce, której profil na facebooku śledzi ponad 600 tysięcy fanów. Zaczynała od skromnego bloga, na którym publikowała zdjęcia swoich stylizacji – dziś Maffashion jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych blogerek, a jej stronę internetową oraz image można traktować w kategorii marki. Stylizacje Julii z tygodni mody na całym świecie publikowane są na łamach najbardziej prestiżowych magazynów modowych. Produkty, które promuje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących. Doskonały przykład na to, jak odnieść sukces w sieci.

2. Jessica Mercedes – www.jemerced.com

jemerced

Rozpoznawalna niemalże na równi z Maffashion, Ponad 190 tysięcy fanów na facebooku, współpracuje z luksusowymi markami (Dior, Pandora). Wielokrotnie doceniana przez najważniejsze portale i magazyny modowe.  Jessica Mercedes swój sukces zawdzięcza blogowi (obecnie stronie internetowej), na którym od kilku lat systematycznie publikuje wpisy z kategorii fashion. Na stronie znajdziemy stylizacje Jessiki z imprez, relacje z pokazów mody oraz fashion weeks, najnowsze trendy, a także serie skupiające się na wypranych aspektach z branży mody.

3. Tamara Gonzales Perea – macademiangirl.com

macademian

Tamarę cenimy za jej charakterystyczny, barwny styl oraz charyzmę. Mnóstwo szalonych kolorów, wzorów, pióra i biżuteria – wszystko to doskonale podkreśla jej egzotyczną urodę. Blog Macademian Girl bardzo szybko zdobył popularność, obecnie jest to odnoszący sukces portal modowo-lifestylowy. Tamarę często można oglądać w telewizji, gdzie występuje w roli stylistki, a tworzone przez nią rubryki znajdziemy w prasie kobiecej. Jej autentyczny urok oraz „kolorowy glamour” doceniło 149 tysięcy fanów na facebooku.

4. Kasia Szymków – jestemkasia.com

jestem kasia

Blog Jestem Kasia cenimy za jego zawartość oraz spójną treść, którą prezentuje w kolejnych wpisach. Styl Kasi można opisać jako boho, dominują tu perełki vintage odnalezione w second-handach, a wszystko to zilustrowane pięknymi, dziewczęcymi zdjęciami. Przeglądając stronę od razu widać, że kocha to co robi i wkłada w to mnóstwo serca. Oprócz stylizacji oraz inspiracji, znajdziemy tu też przepisy kulinarne oraz fotorelacje z podróży. Fanpage Jestem Kasia polubilo ponad 91 tysięcy fanów na facebooku.

5. Katarzyna Pytel – paniekscelencja.com

pani ekscelencja

Zaczynała w maju 2009 roku, obecnie jest jedną z najlepszych street-wearowych blogerek w kraju. Charakterystyczny styl Pani Ekscelencji naśladuje tysiące dziewczyn. To wybuchowa mieszanka stylu sportowego, lekko tomboy, zawsze zgodnie z najnowszymi trendami. Jej ulubionymi elementami garderoby są nakrycia głowy oraz adidasy i trampki. Katarzyna obecnie skupia się na prowadzeniu fanpage na facebooku (133 tysiące fanów) oraz vloga.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5.