Przed rozpoczęciem prac nad szablonami odzieży oraz nadrukami zazwyczaj potrzebujemy projektu, który posłuży jako pomysł na krój, często dobry pomysł na fason może dać początek całemu stylowi nowo powstającej marki odzieżowej. Zachęcamy naszych klientów do realizowania przemyślanych projektów odzieży i odchodzenia od przypadkowości w projektowaniu. 

Jesteś firmą i chcesz wypuścić kolekcję, która będzie promowała Twój biznes? 

Powiedz nam czego oczekujesz, czym się zajmujesz i co chcesz promować, będziemy wiedzieli jaki rodzaj odzieży będzie najbardziej odpowiedni do osiągnięcia Twojego celu. Dobrze gdybyś pokazał nam swoje logo oraz kolorystykę stonowaną w znakach rozpoznawczych twojej firmy, to bardzo ważne aby projektowana odzież wpisała się w wizerunek marki. Wyślij swoje zapytanie na nasz adres e-mail, my odpowiemy Ci wyceną. 

Zaczynasz swoją przygodę z modą? Planujesz otwarcie własnej marki odzieżowej?

Jeśli dopiero zaczynasz pracę nad swoją marką odzieżową przemyśl jak bardzo obszerna ma być twoja oferta, ile modeli odzieży planujesz wyprodukować. Napisz do nas wiadomość, my odpowiemy ci ofertą. Postaraj się określić swoją wizję oraz klimat jaki chcesz uzyskać, zbierz pomocne w projektowaniu materiały oraz inspiracje. Poniżej wyjaśniamy jak to możesz zrobić. 

Zastanawiasz się pewnie jak masz przekazać nam swoją wizję na kolekcję lub model odzieży? 

Bardzo dobrym pomysłem podczas takiej współpracy jest przygotowanie moodboardu, czyli planszy inspiracyjnej na której umieścisz zdjęcia, szkice oraz opisy rzeczy które Ci się podobają. Tablica nie musi mieć wymiaru fizycznego, może to być folder ze zdjęciami oraz inspiracjami. Umieść tam wszystkie najlepsze według ciebie stylizacje, makijaże, ciuchy, może inspirujesz się jakimś miejscem, jego klimatem, umieść to na tablicy. W razie potrzeby dodaj też własne notatki, przeczytanie kilku słów od naszego klienta zawsze przybliża nas do jego wizji. Ważne jest również abyście zastanowili się do kogo chcecie skierować swoją odzież.  

Przykłady moodboardów: 

inspiracje1   inspiracje2

Planujesz zaprojektowanie kolekcji, masz już inspiracje (moodboard), ale nie wiesz jak to wszystko ugryźć aby osiągnąć najlepszy efekt? 

Zastanów się dobrze ile looków (ubranych sylwetek) masz zamiar wykonać, może twoja kolekcja ma być mała i będzie składała się z 6 sylwetek, a może chciałbyś zaprojektować 40 sylwetek. Od ilości sylwetek będzie zależała ilość modeli i szablonów, które należy wyprodukować. Pamiętaj o tym, że najciekawsze kolekcje to te w których każda sylwetka jest urozmaicona. 

kolekcja

Patrząc na powyższy przykład kolekcji damskiej, zwróć uwagę na to ile modeli potrzeba, aby skompletować jedną sylwetkę. W kolekcji składającej się z 6 looków projektujemy przeważnie od 10 do 18 różnych wzorów w zależności od sezonu i stylu ta ilość może się nieznacznie zmieniać. 

Obejrzyj nasze portfolio i zapoznaj się z naszą standardową ofertą wykonania projektów odzieży

Kolejnym etapem tworzenia kolekcji jest wykonanie konstrukcji odzieży oraz odszycie prototypów. Zapraszamy do współpracy z Szwalnią Manufaktura.